3000

wtorek, 5 sierpnia 2014

Malowanie paznokci *,* Krok po korku ~!

Krok 1. – Pielęgnacja
Nie oczekuj, że nawet najlepszy lakier będzie się długo trzymał na twoich paznokciach, jeśli są suche i łamliwe. Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja.
Jeśli twoje paznokcie są miękkie, łatwo się wyginają lub odgniatają, zainwestuj w odżywki z wapnem i kreatyną. Nie obejdzie się także bez utwardzacza – maluj nim płytkę paznokcia przed każdym nałożeniem lakieru. Niech podstawą twojego manicure stanie się także odpowiednia dieta wzbogacona w witaminy, na przykład w magnes czy żelazo. Zadbaj o swoje paznokcie także na co dzień wmasowując w nie krem nawilżający(ale nie natłuszczający!).

Masz problem z łamliwy paznokciami? pielęgnacja dłoni i paznokciPodobnie jak w przypadku miękkich płytek, bardzo ważny jest utwardzacz – warto stosować także lakiery dodatkowo utwardzające, na przykład z akrylem lub nylonem. Poza tym unikaj pilniczka metalowego i pamiętaj, by piłować paznokcie w jedną stronę, w przeciwności tylko je osłabisz. Poza tym wzbogać swoją dietę o warzywa i owoce, a przynajmniej raz dziennie zaaplikuj swoim paznokciom maseczkę z wapniem i magnezem.

Krok 2. – Właściwe przygotowanie
Jeśli chcesz nałożyć lakier na paznokcie, muszą być one przede wszystkim suche i czyste. Zmyj poprzedni lakier zmywaczem(bez acetonu za to najlepiej z odżywczymi olejkami i witaminami) w kierunku nasady paznokcia. Następnie zanurz dłonie w ciepłej wodzie z mydłem, żeby zmiękczyć skórki. Po wyjęciu z wody osusz paznokcie i drewnianym patyczkiem delikatnie odsuń skórki. Usuń skórki cążkami – pamiętaj równocześnie, że ich wycinanie wzmaga także szybsze wyrastanie nowych.

Ładne paznokcie, to dobrze spiłowane i wypolerowane paznokcie. W zależności od kształtu twoich dłoni i paznokci, zaleca się inny sposób piłowania. Jeśli twoje dłonie są małe, a paznokcie kwadratowe, lepiej jest zostawić trochę dłuższą płytkę. Najlepiej opiłować ją w kształt migdała, czyli delikatnie zaokrąglić na końcu. Jeśli masz długie palce, najładniejsze będą krótkie paznokcie, spiłowane na kształt prostokąta.

Paznokcie najlepiej polerować specjalnie do tego przystosowaną polerką. Zwykle ma ona trzy poziomy polerowania – od najgrubszej płytki do nabłyszczającej. Za pomocą polerki usuwa się nierówności paznokcia, pozwalając lakierowi lepiej do niego przylgnąć. Jednak jeśli twoje paznokcie są chore, miękkie lub łatwo się łamią, powinnaś pominąć polerowanie żeby im jeszcze bardziej nie zaszkodzić.

Krok 3. – Perfekcyjne malowanie paznokci
Kolor lakieru dobiera się nie tylko ze względu na okazję, ale także kolor paznokcia i jego kształt. Na małych pazurkach lepiej prezentują się delikatne lakiery – perłowe, różowe, beżowe czy bezbarwne. Jeśli twoje paznokcie są większe, lub masz długie palce, z powodzeniem możesz wybierać bardziej intensywne barwy. Na wieczór najlepiej użyć klasycznej czerwieni lub burgunda, na dzień zaś lepiej sprawdzają się delikatne kolory.

Paznokcie, po uprzednim nałożeniu bazy, malujemy jednym krótkim ruchem pędzelka. Jeśli masz małe paznokcie, możesz pozostawić z zewnątrz dwa wąskie niezamalowane paski – powiększy to optycznie twoje pazurki. Zdarza się, że pierwsza warstwa lakieru nie pokryje w całości płytki. Często trzeba nałożyć dwie lub trzy warstwy żeby uzyskać jednolity kolor. Nie przejmuj się zabrudzeniami skórek wokół paznokci podczas malowania – potem usuniesz z nich lakier za pomocą specjalnego korektora lub patyczka kosmetycznego.
Między nakładaniem kolejnych warstw warto odczekać, aż lakier stwardnieje. Stwardnieje, nie znaczy wyschnie, ponieważ obecnie lakiery wysychają dość szybko. Czas twardnienia lakieru dochodzi za to nawet do 45 minut. Po lakierze warto nałożyć jeszcze raz bazę, lub lakier bezbarwny – w przypadku nierównego rozprowadzenia koloru, optycznie usunie on niedoskonałości a ponadto utrwali lakier,  uodparniając go na ścieranie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz